Arsenal zagra w Australii!

Arsenal zagra towarzysko w Australii! Kanonierzy w lipcu 2017 rozegrają mecze z Sydney FC i Western Sydney Wanderers!

Podopieczni Arsena Wengera będą więc kontynuować "modę" na wyloty angielskich ekip na Antypody w czasie przerwy między sezonami. Tylko w tym roku australijscy kibice mogli oglądać u siebie w akcji Chelsea, Tottenham czy Liverpool. W 2013 w Sydney gościł też Manchester United.


Dla Kanornierów będzie to pierwsza wyprawa do Australii od 1977 roku.  Wówczas Anglicy przegrali 1:3 z reprezentacją Aussie, w której grali m.in. John Kosmina czy Peter Wilson. Trenerem Socceroos był wówczas Jim Shoulder.

Władze Sydney FC (2-krotny Mistrz A-League) i Western Sydney Wanderers (Mistrz Azji 2014) obliczyły, że na Stadion Olimpijski w Sydney na każdy z tych meczów przyjdzie minimum 70 tysięcy widzów.

W ciągu 3 dni na przełomie maja i czerwca ponad 155 tysięcy fanów Sydney FC oglądało jak ich zespół mierzył się z Chelsea i Tottenhamem. Na styczeń 2016 zaplanowano też mecz drużyny legend Liverpoolu przeciwko legendom reprezentacji Socceroos. Spotkanie odbędzie się w Sydney, na tym samym obiekcie, na którym gościć będzie Arsenal.


Autor: Adam_Kotleszka
Więcej australijskiej piłki:
facebook:
Piłka Nożna w Australii i Nowej Zelandii
.
nasz dział Futbol na Antypodach

 
  • dodano: 09.12.2015 13:44
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy