2. kolejka A-League: Adelaide United i Western Sydney walczą o 1. zwycięstwo!

Ani Adelaide United, ani Western Sydney Wanderers nie wygrały swoich meczów w 1. kolejce sezonu, ale oba zespoły zebrały zupełnie różne recenzje. United zatrzymali Mistrza Australii, a WSW zebrali cięgi za grę w obronie. Dziś starcie Reds - WSW na Coopers Stadium, które rozpoczyna drugą serię spotkań 11. sezonu A-League!

BOHATEROWIE 1. KOLEJKI A-LEAGUE!

Adelaide United w 1. kolejce sezonu pokazali, że są mocni, urywając punkt Mistrzom A-League Melbourne Victory. Wanderers wręcz przeciwnie - że kompletnie nowy zespół, stworzony właściwie od początku latem, będzie potrzebował czasu, żeby wystrzelić.

United prowadzeni przez legendę Barcelony Guillermo Amora na inaugurację rozegrali świetny mecz przeciwko Victory. Mistrzowie bili głową w mur i nie potrafili zdobyć bramki w meczu po raz pierwszy od kwietnia. Dziś do defensywy wraca dodatkowo reprezentant Australii Tarek Elrich, który doda jeszcz więcej doświadczenia.Sielankę w Adelajdzie mąci jednak kontuzja weterana - bramkarza Eugena Galekovica. 34-latek wypadł z gry na około 6 tygodnii i nie grał już w pierwszej kolejce. Na szczęście świetnie zastąpił go 20-letni John Hall, którego bardzo chwalił po meczu Amor.

Wanderers nie zagrali tak źle, jak mógłby wskazywać na to wynik meczu otwarcia 11. sezonu A-League. z Brisbane Roar zostali skarceni za kuriozalne błędy w obronie.

Dwa łyki statystyki:

- Adelaide United przegrali tylko raz w ostatnich 9 domowych meczach w A-League (5 zwycięstw, 3 remisy), strzelając 22 gole.

- W ostatnich 6 meczach z udziałem Adelaide United arbitrzy pokazywali 5 czerwonych kartek, w tym 3 dla rywali.

- Wanderers nie potrafią utrzymać czystego konta od 14 meczów w lidze. To najdłuższa seria w historii klubu. Przedtem taki rekord wynosił 5 spotkań.

- Wanderers strzelili 3 gole w ostatnich 5 meczach przeciwko Adelaide United. Dla kontrastu - we wcześniejszych 3 meczach potrafili wpakować im aż 12 bramek!


2. kolejka A-League
Adelaide United - Western Sydney Wanderers
Coopers Stadium, Adelajda
Start: 16.10.2015 - 10:40 polskiego czasu

Adelaide United:


WSW:


TRANSMISJA LIVE!


 Adam_Kotleszka
Więcej australijskiej piłki: PIŁKA NOŻNA W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII
.

 
  • dodano: 16.10.2015 10:26
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy