Kevin Kuranyi o krok od A-League!

Kevin Kuranyi bardzo blisko transferu do Australii! 33-letni Niemiec może dołączyć do Sydney FC na resztę trwającego sezonu A-League!

Sydney FC w ostatnim czasie kusiło Petera Croucha, ale rozmowy utknęły w martwym punkcie. Włodarze Sky Blues nie zwlekają i prowadzą zaawansowane rozmowy z napastnikiem Hoffenheim.Okno transferowe w Australii rozpoczyna się we wtorek 5 stycznia. Celem numer jeden finalistów Grand Final 2015 jest silny, środkowy napastnik w typie Marca Janko - byłego gracza Sydney FC, który w poprzednim sezonie zdobył koronę króla strzelców A-League, ale po sezonie wrócił do Europy, żeby grać dla FC Basel.

Kuranyi w obecnym sezonie Bundesligi zagrał tylko w 11 spotkaniach, w większości przypadków wchodząc z ławki ostatniego zespołu tabeli. Widomo spadku zagląda Wieśniakom w oczy, dlatego pożegnanie mającego wysoki kontrakt Kuranyiego, będzie Hoffenheim na rękę. Mimo to Niemiec wciąż może być dużym wzmocnieniem dla klubu A-League. W kadrze Mistrzów Świata rozegrał 52 spotkania w latach 2003-2008, strzelając 19 goli. Urodzony w Brazylii zawodnik miał już styczność z australijską piłka - w 2005 w Pucharze Konfederacji w wygranym przez Niemcy 4:3 meczu, zdobył jedną z bramek.Autor: Adam_Kotleszka
Więcej australijskiej piłki:
facebook: 
Piłka Nożna w Australii i Nowej Zelandii
.
nasz dział Futbol na Antypodach
 
  • dodano: 04.01.2016 11:30
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy