Obrońca Central Coast Mariners na testach w MLS!

Obrońca Central Coast Mariners Brent Griffiths znajduje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie przechodzi testy w Sportingu Kansas City. Australijski klub zgodził się na testy w środku sezonu A-League, bo zawodnikowi do końca kontraktu pozostało pół roku.

Kontrakt Griffithsa z Marynarzami wygasa z końcem sezonu 2014/2015. Klub wydał więc zgodę na wyjazd piłkarza na testy w środku trwania sezonu A-League.24-latek rozegrał 60 minut w meczu sparingowym Sportingu z Portland Timbers (2:0) w ramach przygotowań do sezonu 2015 w MLS. Zawodnik nie wystąpił we wczorajszym meczu przeciwko FC Tuscon (4:2), a z drużyną ma zostać jeszcze do czwartku. Następnie wraca do Australii.

Sezon MLS rozpoczyna się 7 marca, a SKC pierwsze spotkanie rozegrają 9 marca o 1:00 polskeigo czasu. Rywalem będzie ekipa New York Red Bulls. Sezon 2014 Mistrz MLS 2013 zakończył na 5 miejscu w Konferencji Wschodniej. W play-offach o Mistrzostwo odpadł już w pierwszej rundzie właśnie z New York Red Bulls, przeciwko którym rozpoczną nowy sezon.

Griffiths jest młodszym bratem Rostyna Griffithsa, który występuje obecnie w chińskiej Super Lidze w zespole Guangzhou R&F. Obaj jako juniorzy byli w akademii Blackburn Rovers, a następnie Brent przeniósł się do Perth Glory. W A-League rozegrał dotąd 30 spotkań.

Tuż przed rozpoczęciem tego sezonu A-League doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na ponad 3 miesiące i dotąd nie zadebiutował w tym sezonie.Chcesz wiedzieć więcej o  piłce w Australii i Nowej Zelandii? Dobrze trafiłeś, bo nikt nie wie o niej tyle, co my! Sprawdź nasz dział FUTBOL NA ANTYPODACH oraz fanpage PIŁKA NOŻNA W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDI oraz twitter autora: @Adam_Kotleszka .

 
  • dodano: 10.02.2015 15:17
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy