Ruszyła A-League! Bohaterowie 1. kolejki!

Czekaliśmy na to 5 długich miesięcy, ale w końcu stało się - ruszyła jedna z najbardziej widowiskowych lig na świecie! A-League w inauguracyjnej kolejce sezonu przyniosła nam kilka niespodziewanych rezultatów, a kilku zawodników też zupełnie niespodziewanie nas olśniło! Sprawdźcie też nasz mecz kolejki!

NAJWIĘKSZE TALENTY A-League 2015-16!
KARUZELA TRANSFEROWA A-League 2015-16!

DRUŻYNA KOLEJKI


Bramkarz
Liam Reddy (Central Coast Mariners) - wygrana 3:2 z Perth Glory
Przyćmił debiut w A-League Thomasa Sorensena (Melbourne City), a to już mówi samo za siebie. Reddy kilkakrotnie ratował Marynarzy w starciu z Perth, zwłaszcza w końcowych minutach, gdy goście z Australii Zachodniej byli o krok od wyrównania!
Obrońcy
Paulo Retre (Melbourne City) - remis 1:1 z Sydney FC
Bardzo dobry występ 22-letniego Australijczyka na prawym skrzydle. Zaraz, na skrzydle? Przecież Retre grął na prawej obronie! Młodzian zasuwał aż miło od jednego pola karnego do drugiego! W przyszłości może spokojnie występować na skrzydle.
Daniel Bowles (Brisbane Roar) - wygrana 3:1 z Western Sydney Wanderers

Grał jako środkowy obrońca i dobrze wywiązał się ze swoich podstawowych zadań + dorzucił coś ekstra - zagrożenie po stałych fragmentach pod bramką rywala. Po jednym z nich zdobył gola na 2:1.
Osama Malik (Adelaide United) - remis 0:0 z Melbourne Victory
Powstrzymanie Mistrzów Australii, dysponujących prawdopodobnie najlepszą ofensywą w kraju to nie lada wyczyn. Zatrzymał Besarta Berishę, Kostę Barbarousesa czy Fahida Ben Khalfallaha. 25-latek imponował więc nie tylko fryzurą. Typowy "solidny ligowiec" w warunkach australijskich.
David Carney (Newcastle Jets) - wygrana 2:1 z Wellington Phoenix
Co za powrót! W poprzednim sezonie odstawiony od składu przez treneran Phila Stubbinsa, dziś gra pierwsze skrzypce w Jets pod wodzą Scotta Millera. Gol i asysta w meczu w Nowej Zelandii i świetna współpraca z Lee Ki-je.
POMOCNICY
Corona (Brisbane Roar) - wygrana 3:1 z Western Sydney wanderers
Miguel Angel Garcia Perez Roldan, czyli po prostu Corona, który ostatnie 8 lat spędził w Almerii wniósł do A-League dużo spokoju i świetny przegląd pola. Może i ma już 34 lata, ale wygląda  na to, że doświadczenie z Primera Division będzie procentowało w zespole Johna Aloisiego.
Brandon O'Neill (Sydney FC) - remis 1:1 z Melbourne City
Już po pierwszym meczu wiadomo dlaczego Graham Arnold ściągnął 21-latka z Perth Glory. Świetny w odbiorze i pressingu na połowie rywala + asysta przy debiutanckim golu Holosko w Australii.
Mitch Nichols (Western Sydney Wanderers) - przegrana 1:3 z Brisbane Roar
Jedyny piłkarz w naszym zestawieniu, który przegrał swój mecz w 1. kolejce. Jedyna jasna postać w zespole Mistrza Azji 2014 w starciu z Brisbane Roar. Aktywny, szukał gry, ale koledzy tego dnia nie nadążali za jego przebojowością + gol przeciwko swojej byłej drużynie.
NAPASTNICY
Fabio Ferreira (Central Coast Mariners) - wygrana 3:2 z Perth Glory
Wygląda na to, że w końcu znalazł idealną dla siebie pozycję w systemie trenera Tony'ego Walmstley'a. Z chirurgiczną precyzją wykonał 2 rzuty karne, które dały CCM ważne zwycięstwo, które wysyła jasny sygnał - to musi być lepszy sezon, niż poprzedni.
Jamie Maclaren (Brisbane Roar) - wygrana 3:1 z Western Sydney Wanderers
2 gole w wygranym meczu na stadionie rywala to wystarczający argument. Reprezentant młodzieżowej reprezentacji Australii błyskawicznie odnalazł się po przeprowadzce z Perth i wygląda na to, że pod okiem Johna Aloisiego może rozwinąć skrzydła szerzej, niż to miało miejsce w Australii Zachodniej.
Mitch Austin (Central Coast Mariners) - wygrana 3:2 z Perth Glory
Urodzony w Anglii Australijczyk wrócił do ojczyzny po tym, jak w wieku 18 lat wyjechał do Anglii. Siła jaką nabył na Wyspach mocno przyda się w A-League, o czym przekonali się defensorzy Perth GLory. W dodatku sam potrafi dograć świetną piłkę ze skrzydła do kolegów. Ma dopiero 24 lata i wygląda na to, że w końcu jego kariera może nabrać rozpędu.
DRUŻYNA KOLEJKI: Central Coast Mariners
Po koszmarnym sezonie 2014/15 w którym zajęli dopiero 8. miejsce i nie zakwalifikowali się nawet do play-offów, Mistrzowie Australii 2013 nową kampanię zainaugurowali w kapitalnym stylu, pokonując w 5-meczowym thrillerze Perth Glory.

MECZ KOLEJKI: Central Coast Mariners - Perth Glory (3:2).
Kartki, karne, gole w doliczonym czasie gry i świetny debiut w A-League na ławce trenerskiej Tony'ego Walmsleya. Z resztą, zobaczcie sami!
2. kolejka
16.10 (piątek):    Adelaide United - Western Sydney Wanderers (start: 10:40 polskiego czasu)

17.10 (sobota):   Newcastle Jets - Sydney FC (8:15)
                          Melbourne Victory - Melbourne City (10:30)

18.10 (niedziela): Brisbane Roar - Central Coast Mariners (8:00)
                           Perth Glory - Wellington Phoenix (10:00) Adam_Kotleszka
Więcej australijskiej piłki: PIŁKA NOŻNA W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII
.

 
  • dodano: 12.10.2015 21:38
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy