Socceroos: Langerak odchodzi z BVB! W nowym klubie znów spotka Polaka!

Australijski bramkarz Mitch Langerak opuszcza Dortmund! W nowym miejscu pracy znów spotka Polaka, tyle, że tym razem będzie z nim rywalizował o miejsce w składzie!

26-letni Socceroo podpisał dziś 3-letni kontrakt, po tym jak VFB Stuttgart zapłacił za niego 2,5 miliona euro BVB.

Langerak zdecydował się zmienić barwy klubowe po tym, jak nowy trener Thomas Tuchel ściągnął do Dortmundu nowego bramkarza - Romana Burkiego z Freiburga.

Mimo to 6-krotny reprezntant Australii w Stuttgarcie również nie będzie miał łatwiejszej konkurencji. O miejsce między słupkami walczyć będzie z Przemysławem Tytoniem.Langerak nosił się z zamiarem odejścia z Dortmundu od kilku lat, gdy zazwyczaj przegrywał walkę o skład z Romanem Weindenfellerem. Łącznie przez 5 lat w BVB Australijczyk rozegrał 19 spotkań.

Regularne występy są wymogiem, jaki przed bramkarzem postawił Ange Postecoglou, jeżeli 26-latek chce walczyć o miejsce numer 1 w australijskiej bramce. Na razie to miejsce zarezerwowane jest dla Mata Ryana z Club Brugge.

Langerak w seniorskiej piłce zadebiutował w Melbourne Victory. W nowym klubie w Niemczech spotka również byłego zawodnika Victory - Nowozelandczyka Marco Rojasa, który przebywa obecnie na wypożyczeniu w Szwajcarii.


Langerak przychodzi na Mercedes Arena, a Marco Rojas po ciężkiej kontuzji, w poszukiwaniu gry przeniósł się ze Stuttgartu do FC Thun. Trzymamy kciuki, żeby obaj spotkali się w pierwszej jedenastce klubu ze Szwabii!

Adam_Kotleszka
PIŁKA NOŻNA W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII 
  • dodano: 29.06.2015 14:32
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy