Piękniejsza strona futbolu, czyli pojedynek kobiecych reprezentacji Polski i Szkocji.

W sobotę swój kolejny mecz w eliminacjach do Mundialu 2015 rozegrała kobieca Reprezentacja Polski. Tym razem nasze zawodniczki musiały zmierzyć się ze Szkotkami a miejscem tego pojedynku był stadion Motherwell FC – Fir Park.

Nasze dziewczyny niestety przegrały 0:2 ale trzeba szczerze przyznać, że w przeciagu całego spotkania przewaga na boisku należała do Szkotek. W pierwszej połowie po jednej klarownej sytuacji miała każda z drużyn ale dzięki paradom bramkarek żadne gole nie padły. W drugich 45 minutach Szkotkom udało się strzelić dwa gole i tym samym ich wyjazd na Mistrzostwa Świata do Kanady w 2015 wydaje się być bardzo realny. Jedyną drużyną, która może odebrać im nadzieję na udział w Mundialu została Szwecja i to między tymi zespołami będzie się toczyć walka o pozycję lidera w IV grupie eliminacyjnej.

Na uwagę zasługują także kibice, którzy w liczbie 1551 osób zasiedli na trybunach w Motherwell. Można ich podzielić na dwie grupy: pierwsza to bardzo małoletni fani szkockiej drużyny, uzbrojeni w okolicznościowe balony przygotowane specjalnie na ten mecz przez gospodarzy obiektu. Byli dość piskliwi ale to urok młodego wieku. Druga grupa to spora, dobrze widoczna i co ważne głośna polska emigracja. Wokalnie przewyższająca poczynania miejscowych fanów i fanek piłki nożnej, do tego zaopatrzona w biało-czerone koszulki, flagi i szaliki. Polacy dopingowali na tyle dobrze, że po ostatnim gwizdku sędziny ze Słowacji nasze piłkarki podziękowały im za śpiewy i zagrzewanie do walki.

Jako ciekawostkę napiszę, że mecz był transmitowany na żywo w szkockiej telewizji BBC ALBA a panowie obsługujący kamery tejże stacji mieli do swojej dyspozycji zalaminowane kartki papieru ze zdjęciami i nazwiskami piłkarek. O żadnej pomyłce nie mogło być mowy! Bilety na mecz kosztowały 5 funtów (czyli jak na lokalne warunki – cena symboliczna), większość osób wychodziła ze stadionu zadowolona a polscy fani zamiast rozpamiętywać porażkę 0:2 skupiali się w swoich komentarzach nad urokami piękniejszej strony futbolu.

P.S. Trójka sędziowska ze Słowacji także wzbudzała duże emocje na trybunach ale trzeba zaznaczyć, że do ich decyzji na boisku nikt nie miał zastrzeżeń.

Daniel Wicher

Więcej zdjęć z meczu znajdziecie TUTAJ

 
  • dodano: 06.04.2014 09:25
  • autor: Joanna Jeż
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy