Telefon do firmy - na co zwracać uwagę?

2019-05-15

Telefon to dzisiaj nieodłączny element naszej codzienności. Biznes bez niego po prostu nie istnieje - zwłaszcza, gdy mówimy o większej firmie niż ta jedno- czy dwuosobowa. Telefon biznesowy, który nie zawiedzie cię po kilku dniach czy tygodniach użytkowania, musi być dobry jakościowo. Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając telefon biznesowy https://itencio.com/pl/telefony.html dla swojej firmy? Jeśli jeszcze nie wiesz, co powinno być dla ciebie najważniejsze, zapraszamy do lektury naszego artykułu.


Jaki telefon do firmy i biznesu wybrać?

Coraz częściej okazuje się, że w wielu biznesach dobry smartfon wart jest znacznie więcej niż komputer. Dlaczego? Pozwala na znacznie większą mobilność, a w swoich niewielkich rozmiarach skrywa niezliczone możliwości. Oczywiście, nie chodzi o to, by telefon biznesowy zastąpił od dzisiaj laptop w twojej firmie, ale jednak musisz liczyć się z tym, że telefon firmowy nie powinien być byle jaki, bo ma niebagatelne znaczenie dla prawidłowego jej rozwoju.

Pamiętaj, że najlepszy telefon biznesowy pozostaje możliwie jak najbardziej uniwersalny. Oznacza to, że przy zainstalowaniu kilku aplikacji mobilnych, staje się naprawdę wszechstronnym sprzętem i może stanowić samodzielne narzędzie pracy, które doskonale sprawdzi się np. podczas wyjazdów służbowych.

Jakie cechy powinien mieć telefon biznesowy?

Jeśli zastanawiasz się, jaki telefon kupić do swojej firmy, przede wszystkim pamiętaj, że jakość telefonu obecnie mocno uzależniona jest od jego ceny. Zanim więc wybierzesz się do sklepu, by zapoznać z obecną ofertą, dokładnie przeanalizuj swój budżet - znacząco ułatwi ci to ostateczny wybór. Pamiętaj jednak, że nie warto na nim za bardzo oszczędzać - to jedna z wielu inwestycji w twoją firmę, która w krótkim czasie się zwraca.


Pamiętaj, że są pewne kwestie, których możesz oczekiwać nawet od najtańszych telefonów. Warto, by twój telefon biznesowy miał funkcję dual SIM - możesz jej szukać już w najtańszych smartfonach, za które nie zapłacisz więcej niż 500 złotych. Czasem możesz wykorzystać tę funkcję do używania w jednym aparacie swojej prywatnej i służbowej karty, jednak często zdarza się tak, że kilka numerów służbowych obsługuje jedna osoba. Dzięki takiej podstawie, jak dual SIM, wystarczy jej jeden telefon biznesowy - dla ciebie to oszczędność.


Bardzo ciekawym i stosunkowo nowym rozwiązaniem, które obecnie znajdziesz już w najtańszych smartfonach, jest czytnik linii papilarnych. Dobrze, jeśli telefon biznesowy jest w niego wyposażony, bo oznacza to, że nikt niepowołany nie dostanie się do danych na nim zapisanych. Poza tym, samo dotknięcie telefonu palcem znacząco przyspiesza proces odblokowania telefonu i wyklucza sytuację, w której ty lub twój pracownik zapomnicie kodu.


Zwróć również uwagę na wydajność telefonu, a także najnowszą wersję łączności Bluetooth i łączność komórkową 4G LTE. To absolutne minimum, które musi oferować twój telefon biznesowy.