Telefony IP – czym są i kiedy sprawdzają się najlepiej?

2019-04-04

Dzisiaj coraz częściej stosuje się telefony IP, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych aparatów telefonicznych. Czym dokładnie są telefony IP? Jak działają? Gdzie znalazły swoje zastosowanie?

 

Gdy mówimy o telefonach, najczęściej myślimy dzisiaj o smartfonach. Jednak w użyciu nadal znajdują się telefony stacjonarne, które podłączane są do kabla.

 

Jednym z takich typów telefonów są telefony IP https://itencio.com/pl/telefony/telekonferencyjne/ip.html, które inaczej określane są także mianem VoIP (Voice over Internet Protocol). Co warto wiedzieć o tej technologii?

 

Czym jest Voice over Internet Protocol – VoIP?

Voice over Internet Protocol, czyli VoIP jest rodzajem techniki pozwalającej na przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych lub oddzielnych sieci, które stosują protokół IP. Popularnie określane są mianem „telefonii internetowej”.

 

Za pomocą tej technologii można łączyć się z innymi użytkownikami sieci VoIP, ale również z użytkownikami telefonii stacjonarnej oraz komórkowej.

 

Dzisiaj technologia VoIP jest stosowana bardzo często – zarówno w domach prywatnych zamiast tradycyjnej telefonii, jak również w biznesie.

 

Telefony IP – telefony wykorzystujące technologię VoIP

Aby skorzystać z technologii VoIP, można wykorzystać specjalne telefony IP, które wyposażone są w komponenty pozwalające na prowadzenie połączeń przez sieci.

 

Dzisiaj telefony IP stosowane są przede wszystkim w biznesie, między innymi w call center, w biurach oraz w innych firmach, w których wykonuje się częste telefony i taka technologia jest wtedy najbardziej opłacalna.

 

Zalety telefonów VoIP – IP:

·        uniezależnienie się od operatorów telekomunikacyjnych

·        możliwość prowadzenia bezpłatnych rozmów wewnątrz sieci VoIP

·        niższy koszt połączeń z telefonami stacjonarnymi, komórkowymi

·        łatwa i tania w realizacji infrastruktura – w porównaniu z tradycyjnymi liniami

·        możliwość korzystania z dodatkowych usług, na przykład przesyłania danych, obrazu, połączenia telefonów z oprogramowaniem komputerowym

 

Wobec tego telefony IP to bardzo dobry wybór do wielu firm, w których wykonuje się regularnie połączenia telefoniczne – zarówno wewnątrz firmy, jak również na zewnątrz niej.

 

Gdzie można zakupić telefon IP?

Aktualnie sprzedaż telefonów działających w technologii VoIP prowadzą przede wszystkim firmy, które zaopatrują klientów w urządzenia telekomunikacyjne. W ich asortymencie można znaleźć różnorodne telefony IP, które można dopasować do konkretnego przeznaczenia, na przykład do pracy w call center czy do użycia podczas konferencji.

 

Nowoczesne telefony IP nie różnią się cenowo od telefonów zwykłych. Przy zamawianiu większej liczby sztuk dla biznesu można dodatkowo uzyskać atrakcyjne rabaty od sprzedawców.

 

Z aktualną ofertą telefonów IP można zapoznać się dzisiaj przez internet na stronach WWW producentów i sklepów dostarczających wyposażenie tego rodzaju.

ript src="/js/script.js">