Wynajem busów – czy warto?

2019-01-24

W życiu zdarzają się sytuacje, gdy wynajęcie busa to jedyna opcja. Takim przykładem są najczęściej wesela. To sztandarowa uroczystość wymagająca zorganizowania środka transportu dla większej ilości osób. Wiadomo, że nie każdy z gości dysponuje samochodem a część z tych posiadających własne auto będzie chciał spróbować alkoholu I dlatego z ulgą powita busa zamówionego przez organizatorów.

 

Często również na wesele przyjeżdża rodzina mieszkająca w odległej części Polski lub nawet za granicą, warto więc również dla takiej grupy zorganizować środek transportu. Wynajęcie busa do przewozu gości to ładny ukłon w ich stronę. Z podobnych przyczyn wynajęcie busa jest również dobrym pomysłem przy innej uroczystości takiej jak pogrzeb bliskiej osoby. Tak naprawdę przykładów jest o wiele więcej i pomysł ten sprawdzi się przy każdej okazji, gdy wystąpi konieczność transportu większej ilości osób.

 

Wynajem busa gdy mamy firmę

Przewóz pracowników to zagadnienie każdego pracodawcy zatrudniającego co najmniej kilka osób. I nie chodzi tu jedynie o dowożenie pracowników do pracy i po pracy do miejsca zamieszkania, gdyż w takim przypadku najlepiej posiadać własnego busa. Choć i w tym przypadku zdarzają się wyjątki, mianowicie w sytuacji, gdy pracownicy muszą dojeżdżać do miejsca pracy przez krótki okres czasu – na przykład przez tydzień, nie opłaca się kupować busa, w tym przypadku taniej będzie go wypożyczyć. Wynajem busa to również dobry pomysł, gdy organizujemy wszelkiego rodzaju konferencje, sympozja czy po prostu zapraszamy do firmy gości z daleka. Nie zawsze jest możliwość, aby hotel, centrum konferencyjne i biuro firmy było w bezpośrednim sąsiedztwie, w takim przypadku musimy zorganizować, jakiś środek transportu dla gości a nie ma sensu wozić ich kilkoma autami osobowymi. Skorzystanie z oferty takiej firmy jak wypożyczalnia busów warszawa http://www.dostawczaki.waw.pl/ szczególnie sprawdzi się w tak dużym mieście jak nasza stolica. Wynajęcie busa też będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli zechcemy dla gości zorganizować część rozrywkową: zwiedzanie miasta, obiad w restauracji lub inne atrakcje.

 

Busem na wakacje

Wynajem busa to rozwiązanie, które należy rozważyć, jeśli wybieramy się na wakacje większą grupą – z rodziną czy z przyjaciółmi. Rozwiązanie to ma wiele zalet, szczególnie jeśli osób jest sporo a wybieramy się w długą trasę. Rozważając temat w aspekcie ekonomicznym wyobraźmy sobie kilkanaście osób jadących na wakacje na przykład do Chorwacji. W takim przypadku musimy zapłacić za wynajęcie busa ale spali on na pewno mniej paliwa, niż trzy samochody osobowe, poza tym mniej zapłacimy wszelkich opłat dodatkowych takich jak za jazdę autostradą, przeprawę promem itp. Dodatkowym atutem będzie atmosfera panująca w aucie. Przejechanie samochodem kilku tysięcy kilometrów jest męczącym wyzwaniem szczególnie, jeśli nie mamy zmiennika i w ten sposób tracimy kilka dni cennego urlopu. Jeśli wybierzemy jazdę busem na pewno znajdzie się kilku kierowców, którzy będą się mogli zmieniać przy kierownicy, dzięki czemu jazda będzie przyjemnością. Na koniec prawdziwym jest stare powiedzenie: im więcej tym weselej – podróżując busem nasze wakacje rozpoczniemy w cudownej atmosferze już w dniu wyjazdu.