Konferencja prasowa po meczu Polska - Szkocja

Odmienne reakcje szkoleniowców obu drużyn nie dziwią. Polska reprezentacja cały czas nie potrafi wskoczyć na właściwe obroty, Szkoci, prowadzeni przez Gordona Strachana podążają natomiast właściwszą ścieżką.

Gordon Strachan (Szkocja):

- Szkocja wygrała, jestem zadowolony z gry moich podopiecznych, zwłaszcza z postawy Morrisona i Scotta Browna. Wiedzieliśmy że to nie będzie łatwy mecz, tym bardziej cieszy wygrana. Chcieliśmy wyrobić sobie pewność gry, umieć grać pod presją. To się udało, rywale już wiedzą, że łatwo się z nami nie gra. Kolejny krok? Musimy nauczyć się lepiej grać z przodu.

- Dzisiejszy mecz nie jest żadnym rozpoznaniem przed meczami eliminacyjnymi. To będą zupełnie inne spotkania, nasz skład moze być inny, mamy na kilku pozycjach równorzędnych graczy, których możemy stosować wymiennie. Nas ten sparing cieszy, mogliśmy oswoić się z obiektem, na którym zagramy za pół roku o punkty. Ten zespół stać na więcej i mam nadzieję, że to pokaże w eliminacjach do Euro 2016.

Adam Nawałka (Polska):

- W końcówce meczu część zawodników była mocno zmęczona, stąd zmiany. Dlaczego "stare" nazwiska? To garcze, którzy grają regularnie w zagranicznych klubach i wyróżniają się. Jest kilku innych graczy, których monitorujemy, jak Kamil Grosicki. Oni też mają szansę na grę. Widzimy, jak wiele pracy ciągle nas czeka. Skuteczność w ofensywie? Nie stwarzaliśmy sytuacji, graliśmy zbyt szybko, za często długimi podaniami, bez "krótkiej" gry, bez cierpliwości. Założenia były zupełnie inne. Chłopcy się starali ale to było za mało. Wszyscy są źli, że tak się stało, zwłaszcza że rozaczarowaliśmy liczną grupę kibiców.

- Wiadomo, jaki wpływ na atmosferę i na trybunach i w szatni mają zwycięstwa. Będziemy się starali zmienić ten stan rzeczy, choć wiemy ze czasu mamy niewiele - musimy go wykorzystać maksymalnie. Ci zawodnicy, którzy otrzymają szansę gry w eliminacjach, muszą podołać zadaniu i to jest nasza rola, by to osiągnąć. Towarzyski mecz z Niemcami w Hamburgu musimy wykorzystać szkoleniowo jak anjlepiej - to będzie świetny sprawdzian.

 
  • dodano: 05.03.2014 22:42
  • autor: Paweł Stolarczyk
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy