Na Szkocję skład mocny ale bez Lewego.

Na początku krótki raport medyczny: Robert Lewandowski w jutrzejszym meczu nie zagra. Spowodowane jest to uszkodzeniem więzadła krzyżowego przedniego.
 
Jak znaczący będzie brak Roberta na boisku ?
Adam Nawałka : Nikomu nie muszę tłumaczyć jak ważnymi zawodnikami są Robert i Kuba Błaszczykowski. Niestety nieszczęście drugiego jest szansą dla następnego. Decyzja została podjęta, oczywiście mamy nadzieję, że nie będzie to poważny uraz. Doskonale wiemy jak ważne dla nas są eliminacje do mistrzostw Europy i to jest dla nas najważniejsze.
 
Kto powinien zostać kapitanem ?
AN: Zawodnik, który ma największą ilość meczów w reprezentacji będzie kapitanem. Kapitan zawsze był bardzo ważną postacią. Łukasz Piszczek będzie kapitanem w meczu ze Szkocją. Następny w kolejce jest Obraniak.
 
W bramce od pierwszej minuty Wojciech Szczęsny ?
AN: Wszyscy zawodnicy dowiadują się 90 minut przed meczem o tym kto rozpocznie w wyjściowym składzie.

Łukasz, czy opaska kapitana to dla ciebie dodatkowy stres ?
ŁP: Jeśli trener zdecyduje, że będę kapitanem na pewno będzie to dla mnie wielka nobilitacja. Koszulki są bardzo ładne, jest orzełek i to jest chyba najważniejsze.

Robert, czy odczuwasz ból związany z twoją kontuzją  ?
RL: To jest taka kontuzja gdzie ja mogę się w miarę dobrze czuć ale ryzyko może być na tyle duże, że przy ewentualnym zaryzykowaniu ta przerwa może być o wiele dłuższa, dlatego warto odpuścić na te 10 dni .  Jeśli chodzi o mecz to na pewno szkoda, że w nim nie zagram ale będę miał okazje zobaczyć jak to wszystko wygląda z boku.

Łukasz jak postrzegasz reprezentację po zmianach ?

ŁP : Moje wrażenia są bardzo pozytywne, dużo trenujemy nad taktyką. Wracam po dłuższej przerwie ale mam nadzieję, że tego na boisku nie będzie widać. 

W trakcie konferencji zaprezentowano także nowe koszulki, w jakich grać będą polscy reprezentanci. Sponsorem technicznym pozostaje firma Nike, zmieniają się natomiast modele strojów. Nam osobiście przypominają trykotki, w jakich jeździli kiedyś polscy kolarze m.in. w Wyścigu Pokoju czy Igrzyskach w Seulu.

notował: Jonatan Romaniuk
 
  • dodano: 04.03.2014 17:02
  • autor: Paweł Stolarczyk
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy