Rivaldo wraca na boisko!

43-letni Rivaldo wraca na boisko! Mistrz Świata spróbuje pomóc Mogi Mirim, którego jest właścielem, oddalić się od strefy spadkowej.

Brazylijczyk buty na kołku oficjalnie zawiesił w marcu 2015, kończąc imponującą karierę podczas której wygrywał Mundial, grał w Barcelonie, Milanie czy Olympiacosie.

Mogi Mirim to obecnie ostatni zespół brazylijskiej Serie B. W 8 meczach uzbierał dotąd zaledwie 3 punkty. Rivaldo już rozpoczął treningi z pierwszym zespołem.

 

Prezydent klubu sam przyznaje, że to ile czasu będzie przebywał na boisku uzależnione jest od jego kolan i tego jak zareagują na ponowny wysiłek, związany z treningami.

- Wiele myśli przewijało mi się w ostatnim czasie przez głowę, ale po przeanalizowaniu wszystkich plusów i minusów, postanowiłem dołączyć do zespołu Mogi Mirim. - powiedział Rivaldo w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej klubu.

- Wierzę, że codzienne treningi z pierwszym zespołem i moje doświadczenie pomogą nam przejść przez te ciężkie czasy, w jakich się znaleźliśmy.

- Wiem, że znów poświęcam rodzinę na rzecz klubu, ale mam nadzieję zobaczyć Mogi Mirim na wyższej lokacie, niż teraz. Chcę pokazać moim piłkarzom, że możemy przezwyciężyć tę złą passę. Ta drużyna nie powinna walczyć o wyższe cele, niż uniknięcie spadku. Celem minimum jest środek tabeli.

- Powtarzam, że nie wracam do regularnej gry, ale jestem gotów zrobić wiele, żeby pomóc piłkarzom wyjść z tej sytuacji. 15 miesięcy temu zakończyłem przygodę z piłką, jeżeli tylko kolana pozwolą, zagram w kilku spotkaniach. Trening zadecyduje.

Rivaldo w reprezentacji Brazylii zagrał 74 spotkania i strzelił 34 gole.

@Adam_Kotleszka 

 
  • dodano: 23.06.2015 19:28
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy