Najlepsi strzelcy Copa Libertadores 2013

GRUPA 1 GRUPA 2 GRUPA 3 GRUPA 4

GRUPA 5 GRUPA 6 GRUPA 7 GRUPA 8

Copa Libertadores - tylko remis Fluminense

W ćwierćfinale tegorocznego Copa Libertadores los skojarzył Fluminense z Olimpią Asuncion. Faworytem dwumeczu była drużyna z Brazylii, aktualny mistrz tego kraju. Już pierwsze starcie pokazało, że awans do półfniału rozgrywek jest sprawą otwartą. Wszystko za sprawą wyniku - bezbramkowego remisu.

W przekroju całego spotkania zdecydowanie lepszą drużyną było Fluminense. Co z tego, skoro ani razu zawodnikom Abela Bragi nie udało się pokonać bramkarza Olimpii, rozgrywajacego świetne zawody. Czy to Fred czy to Jean czy Weleington Nem - żaden nie znalazł sposobu na Silvę. Goście ograniczali się do obrony, budując prawdziwą zaporę pzred swoją bramką, w związku z czym atakowali sporadycznie - bramkarz Flu - Diego Cavalieri był praktycznie bezrobotny.

Rezultat 0:0 powoduje, że w rewanżu ważna będzie każda bramka a Fluminense do awansu wystarczy każdy bramkowy remis. Ważny będzie zatem każdy gol a wbrew pozorom, wynik pierwszego meczu jest korzystniejszy dla brazylijskiej ekipy. O tym, kto awansuje do półfinału, dowiemy się za tydzień, po rewnżowym spotkaniu w Asuncion.


Fluminensea - Olimpia 0:0

żółte kartki: Bruno, Jean, Edinho - Manzur, Aranda, Ortíz

Składy:

Fluminense: Diego Cavalieri - Bruno (72` Rafael Sobis), Digão, Leandro Euzébio, Carlinhos, Edinho (85` Samuel), Jean, Wágner (76` Felipe), Wellington Nem, Rhayner, Fred; trener: Abel Braga.

Olimpia: Silva - Manzur, Miranda, Candia, Gimenez (65` Pérez), Aranda, Ortíz, Báez (55` Ariosa), Salinas, Salgueiro (46` Castorino), Bareir; trener: Ever Almeida.

Sędziował: Roberto Silvera (Urugwaj)

 
  • dodano: 23.05.2013 13:22
  • autor: Paweł Stolarczyk
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy