Najlepsi strzelcy Copa Libertadores 2013

GRUPA 1 GRUPA 2 GRUPA 3 GRUPA 4

GRUPA 5 GRUPA 6 GRUPA 7 GRUPA 8

Półfinał Copa Libertadores: Defensor dziś ofensywnie!

Dziś w nocy rozpoczniemy rewanże półfinałów Copa Libertadores! Defensor Spoting spróbuje odrobić dwubramkową stratę z meczu z Nacionalem Asuncion! A jutro formalności  powinni dopełnić piłkarze San Lorenzo.

Defensor Sporting – Nacional Asuncion
godzina: 2:15 polskiego czasu
Stadion: Estadio Centenario (Montevideo)
Pierwszy mecz: 2:0 dla Nacional

Atut własnego boiska w Copa Libertadores to sprawa nie do przecenienia. W Assuncion Urugwajczycy przegrali 0:2, ale to wcale nie stawia ich pod ścianą, bo dwie bramki u siebie strzelić potrafi niemal każdy zespół grający o Puchar Wyzwolicieli.

Trener Fernando Curutchet mimo wszystko nie oczekiwał tak słabego występu i na pewno przeprowadzi kilka zmian w podstawowej jedenastce. Gustavo Morinigo, opiekun Nacionalu już zapowiedział, że wyjdzie tym samym składem i, że zespół nastawi się na obronę i dowiezienie do końca korzystnego rezultatu z Assuncion.

Atutem Paragawjczyków jest fakt, że od 1/8 finału nie przegrali spotkania na wyjeździe. W fazie grupowej na 3 wyjazdowe spotkania przegrali 2 i raz zremisowali.

- Zagramy najwazniejsze spotkanie w całej historii tego klubu. – zapowiedział pomocnik Defensora Giorgian De Arrascaeta.

- Sczerze mówiąc jeszcze nic nie wygraliśmy. Jeżeli chcemy osiągnąć finał, musimy zagrać tak, jak w Assuncion. Albo lepiej. – zapowiada z kolei trener Nacionalu Gustavo Morinigo.

Kluczowy zawodnik

Derlis Orue (Nacional) jest w świetnej formie. Paragwajczyk jest jednym z najlepszych strzelców Copa Libertadores, trafiając do siatki rywala 3-krotnie. Po tym jak zaprezentował się w Assuncion z pewnością będzie lepiej pilnowany przez defensorów.. Defensora. 25-latek zdobyl bramkę na 2:0.

Paragawjczycy po wiktorii w środku tygodnia, w weekend przegrali na własnym stadionie z Deportivo Capiata 0:3. Trener Morinigo odpuścił jednak inauguracje paragwajskiej Division Profesional wystawiając rezerwowy skład. Jego podopieczni po pierwszej kolejce spotkań są na... ostatnim miejscu w tabeli.

Pierwsze spotkanie w Assuncion:

 
  • dodano: 29.07.2014 20:33
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy