Powtórka hitu z Mundialu na Copa America! Suarez niemal na pewno nie zagra!

Brazylia – Kolumbia, Urugwaj – Argentyna czy Chile – Meksyk. Oto szlagiery fazy grupowej Copa America 2015! Dziś poznaliśmy zestaw grupowej rywalizacji w największym turnieju Ameryki Południowej!

Turniej odbędzie się w Chile, a gospodarze turnieju uniknęli dwóch największych potęg – Brazylii i Argentyny. Najcięższym rywalem dla podopiecznych Jorge Sampaoliego wydaje się być Meksyk. Oprócz El Tri, w grupie A Chilijczycy zmierzą się też z Ekwadorem oraz Boliwią. Obrońca tytułu – Urugwaj zagra w grupie B wraz z Argentyną, Paragwajem i Jamajką. W grupie C oprócz Brazylii i Argnetyny obejrzymy w akcji również Peru i Wenezuelę.Turniej rozpocznie się 11. czerwca i potrwa do 4. lipca. Spotkaniem otwarcia będzie Chile – Ekwador, a do dalszej fazy gier, awans uzyskają po dwie drużyny z trzech czterozespołowych grup.

Pojedynek Brazylia – Kolumbia będzie rewanżem za ostatni Mundial, gdzie Canarinhos nie bez problemów uporali się z rywalem, wygrywając 2:1. Wówczas kontuzję odniósł Neymar, który nie zagrał już do końca Mistrzostw, w czym wielu upatruje powody późniejszej klęski gospodarzy z Niemcami. Niespełna 3 miesiące po tamtym meczu, oba zespoły spotkały się we wrześniu w Miami na Florydzie. Również górą byli Brazylijczycy, wygrywając 1:0.Meksykanie w grupie A będą chcieli zanotować lepszy rezultat, niż podczas turnieju w 2011, gdy po 3 porażkach z rzędu, odpadli z rywalizacji już po pierwszej rundzie, zajmując ostatnie miejsce w swojej grupie. Wygląda jednak na to, że El Tri nie pojawią sie na turnieju w najmocniejszym składzie, bowiem trzy dni po końcu Copa America, rusza Złoty Puchar CONCACAF, który prawdopodobnie będzie priorytetem.Turniej w Chile ma być ostatnią szansą dla Złotej Generacji Urugwaju. Dla większości piłkarzy, która zaprezentowała się w Niemczech to będzie ostatnia okazja, żeby pokazać się na wielkim turnieju i wygrać puchar. Tak, jak miało to miejsce w 2011.

Prezydent urugwajskiej federacji Wilmer Valdez przyznaje, że „musiałby stać się cud”, żeby Luis Suarez mógł zagrać na Copa America. Zawodnik Barcelony wciąż jest zawieszony na 9 spotkań reprezentacji, za ugryzienie Giorgio Chielliniego na ostatnim Mundialu. Jest niemal pewne, ze dyskwalifikacja obejmie również chilijską imprezę.

Grupy Copa America 2015:

Grupa A: Chile, Meksyk, Ekwador, Boliwia
Grupa B: Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Jamajka
Grupa C: Brazylia, Kolumbia, Peru, Wenezuela

 
  • dodano: 25.11.2014 16:05
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy