Jacek Krzynówek oficjalnie zakończył karierę piłkarską.

Co prawda Jacek Krzynówek (ur. 15 maja 1976 w Kamieńsku – polski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika) już 15 sierpnia 2011 roku oficjalnie zapowiedział, że wiesza buty na kołku, jednak prawie rok minął, gdy to pożegnanie z boiskiem faktycznie nastąpiło...
11 maja 2012 r. na stadionie RKS-u Radomsko odbył się uroczysty benefis byłego wielokrotnego reprezentanta Polski, dwukrotnego uczestnika Mistrzostw Świata, zawodnika takich klubów jak RKS Radomsko, Rakowa Częstochowa, GKS Bełchatów, 1. FC Nürnberg, Bayeru Leverkusen, VfL Wolfsburg i Hannover 96. Gracza nietuzinkowego, strzelającego przepiękne bramki, o czym przekonał się w Lidze mistrzów m.in. Iker Casillas z Realu Madryt czy bramkarz reprezentacji Portugalii, Ricardo:Na stadionie zjawili się boiskowi przyjaciele Krzynówka, zarówno z zespołu w którym stawiał pierwsze kroki w zawodowej karierze, jak i z późniejszych lat,. Na boisku oglądać można było m.in. Jerzego i Dariusza Dudków, (Jurek grał także w polu !), Jacka Berensztajna, Sławomira Majaka, Marka Saganowskiego, Tomasza Kłosa, Radosława Kałużnego. Przed spotkaniem Jacek Krzynówek otrzymał z rąk prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Edwarda Potoka i prezesa OZPN Piotrków Stanisława Sipy Srebrną Honorową Odznakę PZPN.

Impreza udana, szkoda że 96-krotny Reprezentant nie doczekał się godnego pożegnania z Centrali Związkowej przy okazji meczu reprezentacji - może gafę da się zmyć podczas Euro?

Jacek - dziękujemy!!!!

Zespół Jacka Krzynówka – dawny RKS Radomsko 8:3 (2:1)
Bramki: Jerzy Dudek 3, Dariusz Dudek, Rafał Jasnos, Mariusz Czerkawski, Jacek Krzynówek, Łukasz Krzynówek – Dariusz Malagowski, Jacek Krzynówek (z karnego), Krzysztof Błaszczyk.

Jacek Krzynówek - biografia piłkarska

 
  • dodano: 12.05.2012 17:25
  • autor: Joanna Jeż
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy