Jordan Morris dostał ofertę z Werderu!

Najlepszy piłkarz amerykańskiego koledżu 2015 jest już o krok od podpisania kontraktu z Werderem Brema! Jordan Morris, uznawany za obecnie najjaśniejszą gwiazdę młodego pokolenia w USA, dostał już propozycję podpisania umowy i godziny dzielą go od zostania piłkarzem Bundesligi.

Informację na twitterze podał dziennikarz Sports Illustrated Grant Wahl. Dla 21-letniego piłkarza to będzie pierwszy zawodowy kontrakt w życiu. Ostatnie 3 lata spędził na Uniwersytecie Stanford, zdobywając zarówno Mistrzostwo akademickie, jak i tytuł najlepszego piłkarza sezonu.

Pierwszy raz uwagę większych mediów Morris zyskał w sierpniu 2014, gdy jako pierwszy piłkarz od 20 lat w historii amerykańskiej reprezentacji, dostał powołanie grając w koledżu. Obecie ma już na koncie 7 występów, a w kwietniu 2015 zdobył swojego debiutanckiego gola w kadrze (przeciwko Meksykowi). Morris jest także powołany na marcowy dwumecz reprezentacji U23 z Kolumbią, który wyłoni ostatniego uczestnika Igrzysk w Rio de Janeiro.

Od dwóch tygodni Morris przebywa w Bremie na testach, gdzie szybko zdobył sobie uznanie w oczach trenerów. Dyrektor naczelny Werderu Thomas Eichin powiedział: "Morris pokazał przez ten czas kilka rzeczy, które rzadko się widuje, w pozytywnym aspekcie. Jest zorientowany na zdobywanie goli. Na boisku wie, co chce zrobić."

Jeżeli Morris przyjmie ofertę Werderu, dołączy do innego Amerykanina Arona Johannssona, który latem 2015 przeniósł się do Bremy z Eredivisie, ale jego licznik stanął na 6 występach i 2 golach, po tym jak odniósł kontuzję.

Werder obecnie walczy o utrzymanie w Bundeslidze, zajmując 16. miejsce na 18 drużyn. Bremeńczycy mają problemy zwłaszcza ze strzelaniem goli - w 17 meczach zdobyli zaledwie 17 goli.Więcej amerykańśkiej piłki:
fb: PIŁKA NOŻNA W USA I KANADZIE
twitter:  @Adam_Kotleszka

dział lovefootball: MLS Po Polsku

 
  • dodano: 19.01.2016 16:43
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy