Kolejny transfer na linii MLS - A-League!

Kooperacji na linii MLS – A-League ciąg dalszy. Newcastle Jets podpisało kontrakt z reprezentantem Irlandii Północnej Jonnym Steele, który ostatnio występował w barwach New York Red Bulls!

Steele w ekipie z Harrison występował obok takich graczy jak Thierry Henry, Peguy Lyyindula czy Tim Cahill. Wcześniej w zespole z pod Nowego Jorku grał również inny Australijczyk David Carney, który będzie znów kolegą klubowym Steele – tym razem w Newcastle Jets.

28-latek rozegrał 50 spotkań w MLS w barwach New York RB, strzelając 6 goli w ciągu dwóch sezonów. Wcześniej rok spędził w ekipie Realu Salt Lake, gdzie w 2012 roku rozegrał 28 meczów i zdobył dwie bramki. W tym sezonie zdążył rozegrać 15 spotkań i zdobyć jednego gola w MLS.

W reprezentacji zaliczył 3 występy, ostatnio w towarzyskich meczach z Urugwajem i Chile, przed Mundialem w Brazylii. Piłkarz nie może się już doczekać nowych wyzwań w Australii:

- Szykuje się ekscytujący rozdział w mojej karierze. – powiedział.

- Rozmawiałem z Davidem Carneyem i Timem Cahillem o Newcastle Jets i o samej A-League. Obaj mieli do powiedzenia bardzo dużo pozytywnych rzeczy.

- To bardzo prężnie rozwijająca się liga, która ma ogromne możliwości. Teraz nie myślę już o niczym innym, jak o dostaniu się do Newcastle i przekonaniu się na własnej skórze, jak wygląda tamtejszy futbol.

- Rozmawiałem też z Philem (Stubbinsem – pierwszym trenerem Jets – przyp. red.) i Robbim (Middleby – dyrektorem technicznym Jets – przyp. red.). Jestem podekscytowany, że będę częścią projeku, który budują.

- Jestem typem zawodnika, który zawsze daje z siebie 100% gdy jestem na boisku. To mój główny atut, który przywiozę z sobą do Newcastle.

Pierwszy szkoleniowiec Jets Phil Stubbins stwierdził, że wszyscy w klubie są bardzo zadowoleni, że udało się pozyskać gracza formatu Steele’go na 2 sezony A-League.

- Jonny to piłkarz z potwierdzoną jakością, który przychodzi do nas w dobrym wieku i z odpowiednim bagażem doświadczeń wyniesionym z gry w Major League Soccer.

- Jego pozyskanie z pewnością doda mocy naszemu środkowi pola, ewentualnie na lewym skrzydle, bo może grać też tam. To gracz, który potrafi łatwo stwarzać sytuacje strzeleckie, co będzie niewątpliwie jego atutem w A-League.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego transferu i szczęśliwi, że Jonny dołączył do Jets. Nie możemy się doczekać, żeby powitać go w Newcastle.

 
  • dodano: 13.07.2014 17:36
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy