Pierwszy piłkarz w historii nowego klubu MLS - Atlanty United!

Atlanta United w MLS grać zacznie dopiero od sezonu 2017, ale klub zakontraktował właśnie pierwszego piłkarza w historii! Został nim 23-letni Alexander Tambakis!

Mierzący 191 cm bramkarz jest wychowankiem Panathinaikosu. Ostatnio był wypożyczony do holenderskiego VVV Venlo. Na sezon 2016 będzie wypożyczony z Atlanty do zaprzyjaźnionego klubu Charleston Battery, który występuje w United Soccer League (USL, 3. poziom).

W 2011 Tambakis podpisał profesjonalny kontrakt z Panathinaikosem, ale w pierwszym zespole rozegrał tylko jedno spotkanie. 4 mecze zagrał na wypożyczeniu w Niki Volos w 2014, a następnie przeniósł się do Holandii.

Wszystko wskazuje na to, że Tambakis nie będzie miał szans na grę w pierwszym składzie Atlanty ze względu na swoje niewielkie doświadczenie. Media już wymieniają kilku bramkarzy ze znacznie większym ograniem, którzy mają podpisać kontrakty z nowym klubem MLS. Jednak to właśnie Grek przeszedl do historii jako pierwszy nabytek w historii klubu ze stanu Georgia.

Tambakis posiada też amerykańskie obywatelstwo, dzięki czemu nie będzie zabierał miejsca dla zagranicznych zawodników w klubie.

Więcej amerykańśkiej piłki:
 PIŁKA NOŻNA W USA I KANADZIE
@Adam_Kotleszka
MLS Po Polsku

 
  • dodano: 26.01.2016 13:45
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy