Tony Popovic jednak w Crystal Palace? Właściciel Wanderers: Będę życzył mu powodzenia!

Western Sydney Wanderers nie będzie stawał na przeszkodzie Tony’ego Popovica, jeżeli ten otrzyma ofertę pracy w Crystal Palace. Taki przekaz podał dziś do mediów właściciel klubu, który zapewnił, że będzie życzył swojemu szkoleniowcowi, wszystkiego najlepszego w Premiership.

O ostatnim meczu Wanderers (przeciwko Wellington Phoenix) i ocenie Tony'ego Popovica, piszemy TUTAJ!

Popovic to były obrońca Crystal Palace, który na Selhurst Park spędził 5 lat na przełomie lat 2001 i 2006. W 2011 roku wrócił do klubu w roli asystenta Dougiego Freedmana, który prowadził pierwszy zespół. Po półtora roku przeniósł się do Australii, żeby objąć stery w nowopowstałym Western Sydney Wanderers.

Z nowym klubem święcił ogromne sukcesy, dochodzić do dwóch Grand Final z rzędu, oraz jako zdobywca tytułu Premiers w sezonie 2012/2013, wystartował z Wanderers w Lidze Mistrzów Azji, którą w listopadzie tego roku wygrał.Mimo tych sukcesów, Popovic nie potrafi zmienić fatalnego początku obecnego sezonu w lidze. Jego zespół pozostaje na dnie tabeli w A-League i jako jedyny po blisko 3 miesiącach gry, nie odniósł zwycięstwa. Paul Lederer, prezes klubu przyznał dziś, że jeżeli tylko pojawi się oferta z Anglii, pozwoli swojemu trenerowi zmienić miejsce pracy.

- Zdecydowanie nie będę robił mu żadnych problemów. Jeżeli ma się polepszać i rozwijać jako trener, to Premier League jest do tego idealnym miejscem. Wówczas będę życzył mu wszystkiego najlepszego i powodzenia w Anglii.

- Decydującą rozmowę na ten temat dopiero przeprowadzimy. Na pewno jednak sprawa zostanie wyjaśniona w ciągu najbliższych dni. – zapewnia Lederer.

41-letni szkoleniowiec jest łączony z pracą na Selhurst Park, od kiedy Neil Warnock został zwolniony w Boxing Day, po porażce z Southampton 1:3.

Obecnie zespołem kieruje asystent Warnocka Keith Millen, który zremisował w niedzielę z QPR 0:0.

Oprócz Popovica drugim kandydatem do objęcia sterów w drużynie Orłów jest Alan Pardew, który obecnie pracuje w Newcastle United.Chcesz widzieć więcej o australijskiej piłce? Sprawdź nasz fanpage PIŁKA NOŻNA W AUSTRALII I NOWEJ ZELANDI oraz twitter autora: @Adam_Kotleszka

 
  • dodano: 29.12.2014 15:52
  • autor: Adam Kotleszka
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy