Jak będzie wyglądała Barcelona bez Messiego?

10-ego listopada świat obiegła elektryzująca informacja o kontuzji „cracka” Barcelony. Jak podają oficjalne źródła Leo Messi odpocznie od kopania futbolówki przez około 6 do 8 tygodni. Powód - kolejna kontuzja mięśniowa. My zastanawiamy się jednak jak będzie wyglądała gra zespołu Blaugrana przez okres czasu, w którym Leo nie będzie mógł wspomóc poczynań ofensywnych Barcelony.

Naturalnym wydaje się przesunięcie Neymara na pozycje Leo, lecz co dalej z lewą stroną boiska gdzie Tata Martino do wyboru ma dwóch zawodników, którzy ostatnimi czasy nie są ani w wysokiej formie ani nie rozegrali zbyt wielu spotkać od początku sezonu. Mowa o Christianie Tello i Pedro, którzy wyraźnie w tym sezonie są pod kreską. Tello, który nie rozegrał nawet jednego pełnego spotkania pod wodzą Gerardo Martino zaliczył 2 asysty w meczu z Realem Valladolid. Dla porównania Perdo, który wystąpił w tym sezonie trzy razy w podstawowej jedenastce ma na swoim koncie jedno trafienie oraz asystę.

Jak widać nowy szkoleniowiec Barcy ma twardy orzech do zgryzienia gdyż ani jeden ani drugi nie gwarantują odpowiedniego wypełnienia luki po przesuniętym do środka Neymarze. Co jednak począć w sytuacji, kiedy nie mamy innego wyjścia i musimy podjąć decyzje, gdy z jednej strony mamy młodego zawodnika rządnego gry, który cały czas czeka na swoją szanse, a z drugiej doświadczonego skrzydłowego, który w słynnym tercecie MVP strzelał bramki jak na zawołanie? Skłaniałbym się głównie ku drugiej opcji z jednoczesnym wykorzystywaniem Tello w momentach słabszej gry tego drugiego.

Tomek Świtała

 
  • dodano: 13.11.2013 18:25
  • autor: Paweł Stolarczyk
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy