Trening stałych fragmentów gry - cz. 2

Stałe fragmenty gry to nieodzowna część piłkarskiego rzemiosła. Rzut rożny, rzut wolny, rzut z autu czy rzut karny - trener Marek Dragosz przedstawia ćwiczenia doskonalące każdy z w/w elementów. Dzisiaj druga część treningu.

RZUT ROŻNY

Jako pierwszy ruch wykonują 11 i 5, którzy poprzez swoje działanie zwalniają strefę przed bramką. W tym czasie 9 wbiega na wolną pozycję po tym jak wyblok dla niego zastosował 8. W tym momencie 10 zagrywa dokładnie do 9, by ten skończył akcję strzałem na bramkę. (10 min.)

Jako pierwszy ruch wykonuje 11, który poprzez swoje działanie zwalnia strefę przed bramką. W tym czasie 9 wbiega na wolną pozycję po tym jak wyblok dla niego zastosował 8. W tym momencie 10 zagrywa dokładnie do 9, by ten skończył akcję strzałem na bramkę. (10 min.)

Jako pierwszy ruch wykonuje 11, który poprzez swoje działanie zwalnia strefę przed bramką. W tym czasie 9 i 5 wbiegają na wolne pozycje pozorując pierwszy atak a 10 zagrywa dokładnie do wbiegającego w strefę przy krótkim słupku 6 po tym jak wyblok dla niego zastosował 8. 6 kończy akcję strzałem na bramkę, 9 i 5 koncentrują się na ewentualnej dobitce. (10 min.)

 RZUT Z AUTU (10 min. – trzy warianty równocześnie w trzech grupach)

Jako pierwszy ruch wykonuje 10 ustawiony w stosunku do wrzucającego w jednej linii z 9. 10 wbiega w wolną strefę przy narożniku pola karnego a w opuszczone przez niego miejsce wchodzi 9, do którego wrzuca piłkę 5. 9 z pierwszej piłki zagrywa do 10, który jak najszybciej wykonuje dośrodkowanie w kierunku wbiegających po zmianie krzyżowej w pole karne 8 i 11 by jeden z nich skończył akcję strzałem na bramkę.

Jako pierwszy ruch wykonuje 2 poruszając się w kierunku wolnej strefę przy narożniku pola karnego. 6 wrzuca piłkę do 11, który z pierwszej piłki wycofuje do będącego w ruchu 10. Ten również z pierwszej piłki zagrywa do wbiegającego 2 a ten z kolei jak najszybciej wykonuje dośrodkowanie w kierunku wbiegającego w pole karne 8 by skończył akcję strzałem na bramkę.

Jako pierwszy ruch wykonuje 8 wbiegając w strefę przy narożniku pola karnego a w opuszczone przez niego miejsce wchodzi 11, do którego wrzuca piłkę 6. 11 z pierwszej piłki wykonuje dośrodkowanie w kierunku wbiegającego w pole karne 10 po tym jak wyblok dla niego zastosował 9. 10 kończy akcję strzałem na bramkę.

 

GRA TAKTYCZNA

Gra taktyczna na skróconym polu gry jak na rysunku.

Gra na 2 kontakty. Większa ilość kontaktów jest karana rzutem wolnym z miejsca popełnienia błędu.

Każda zdobyta bramka daje drużynie zdobywającej prawo do rzutu z autu w odległości 25 od linii końcowej. Po rozegraniu rzutu z autu gra jest kontynuowana niezależnie od efektu jego rozegrania. (2 x 7,5 min.)

RZUT KARNY (5 min. + cool-down)

Rzut karny według ustawienia jak na rysunku.

Serię rzutów karnych wykonuje zamiennie trójka zawodników wyznaczona do egzekwowania „jedenastek” w trakcie meczu. Pozostali zawodnicy asekurują swoje pola działania według schematu przedstawionego na rysunku.

Trening kończą ćwiczenia cool-down według indywidualnych potrzeb każdego zawodnika.

Marek Dragosz

 
  • dodano: 09.12.2013 19:59
  • autor: Joanna Jeż
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy