Zmiany w taktyce Barcelony - materiał video

Można by rzec, że Argentyński trener Barcy - Tata Martino obejmując posadę, dostał drużynę kompletną. W drużynie nie zaszło zbyt wiele zmian, choć te, które nastapiły, okazały się kluczowe. Odszedł niezbyt chciany na Camp Nou David Villa (świetnie wchodząc do drużyny Atletico Madryt), w jego miejsce, po trwającej wiele miesięcy transferowej sadze pojawił się Brazylijczyk Neymar.

Wielu mówiło, że młoda gwiazda brazylijskiej piłki nie poradzi sobie w Europie, nie przyswoi stylu gry Barcy, zostanie "zgaszona" przez wielkiego Messiego. nic bardziej mylnego - Martino znajac te obawy katalońskiej (i światowej) prasy, postanowił nieco zmienić taktykę zespołu. Oczywiście nie była to rewolucja totalna, ale zabieg, który pozwala Blaugranie na dużo więcej w ataku niż dotychczas.

Na poniższym materiale video (z komentarzem tekstowym w jęz. angielskim) można to bardzo łatwo dostrzec. Czy Barca na tym zyskała? patrząc na wyniki, na większą radość z gry i umiejętne zagospodarowanie Neymara, który z meczu na mecz jest lepszy - zdecydowanie tak.

 
  • dodano: 21.10.2013 19:18
  • autor: Paweł Stolarczyk
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy