Piłkarskie te(k)sty jeża

Najlepsi z najlepszych?

Razem ze zbliżającym się finiszem sezonu, coraz głośniej mówi się o zawodnikach, którzy w bieżącej kampanii odegrali najważniejsze role. Nie inaczej jest w Anglii. Na Wyspach oprócz mediów rokrocznie w wyborze "pomaga" PFA. Dzisiejsze nominacje - jak i większość poprzednich - niosą ze sobą wiele kontrowersji.

 

Piękniejsza strona futbolu, czyli pojedynek kobiecych reprezentacji Polski i Szkocji.

W sobotę swój kolejny mecz w eliminacjach do Mundialu 2015 rozegrała kobieca Reprezentacja Polski. Tym razem nasze zawodniczki musiały zmierzyć się ze Szkotkami a miejscem tego pojedynku był stadion Motherwell FC – Fir Park.

 

Wyspy Zielonego Przylądka i futbol? Oczywiście że tak!

Ponad 600 km na zachód od wybrzeży Senegalu, pośród wód Atlantyku, znajduje się archipelag 26 wysp i wysepek,na których żyje prawie 0.5 miliona potomków czarnych niewolników i portugalskich kolonistów, ludzi pogodnych i wesołych, cieszących się życiem w klimacie zwrotnikowym i kochających... futbol! Tak pokrótce można opisać Wyspy Zielonego Przylądka!

 

Ustaw Ligę z lovefootball.pl

Z okazji jutrzejszego wznowienia ekstraklasy, na fali coraz popularniejszych gier typu Fantasy Liga itp. nasz serwis włącza się do zabawy. W „Ustaw Ligę” na weszlo.com została stworzona dla naszych czytelników specjalna liga prywatna lovefootball.pl. Dla najlepszych z najlepszych zostały przygotowane atrakcyjne nagrody

 

Tyłek młodego Kosy, spodenki Wasyla i ... kumulacja Kazimierza Węgrzyna

Strój piłkarski potrafi płatać figle zawodnikom. Wszyscy doskonale pamiętają co przydarzyło się Marcinowi Wasilewskiemu czy Kubie Koseckiemu? My przypominamy wpadkę Kazimierza Węgrzyna. macie prawo jej nie pamiętać, przydarzyła się przecież jeszcze w zeszłym wieku.

 

Fuzja po kazachsku

Dziwna jest historia dzisiejszego sparingowego rywala Śląska Wrocław. Astana powstała w 2008 r. w wyniku zespolenia FK Ałmaty i astańskiego Megasportu – wówczas ligowego beniaminka. Początkowo występowała jako Lokomotiw i pomimo dobrych wyników po trzykroć nie został dopuszczony do rozgrywek w Europie. Powodem był fakt, że istniał mniej niż 3 lata.

 

Co Guerrier ma wspólnego z ... Sukerem?

Słynne już zdjęcie koszulki (i nie tylko koszulki) Donalda Guerriera szybko stało się powodem do niewybrednych żartów na temat piłkarza krakowskiej Wisły. My chcielibyśmy napisać kilka słów o innym piłkarzu, który swego czasu popisał się podobnym numerem,  tyle że w ... telewizji.

 

„You’re not special anymore”

Prestiżowe zwycięstwo z Manchesterem United było już 100. wygraną Chelsea pod wodzą Jose Mourinho. I choć menadżer The Blues – świadom zainteresowania mediów jego osobą – co kolejkę podsuwa nam nowe powody by o nim pisać, wydaje się, że to małe osiągnięcie jest doskonałym pretekstem, by poświęcić Portugalczykowi chwilę czasu.

 

Historia pewnej dwucyfrówki

30 lat temu Hiszpania dotarła do finału Mistrzostw Europy. Nie sprostała w nim fenomenalnemu Platiniemu i jego Francji ale mało kto pamięta, w jakich okolicznościach Hiszpanie do Turnieju awansowali. Zdecydowała jedna, jedyna bramka i to nie decydująca o wyniku meczu ale o ... lepszym stosunku goli od Holandii. Zapraszamy do przeczytania tekstu o pewnej dwucyfrówce.

 

Pocztówka z przeszłości

Stare zdjęcia mają swój urok. Można po latach znaleźć na nich coś lub kogoś czego w chwili robienia nie można się było nawet spodziewać. Na przykład reprezentanta jednego z krajów jadących na Mundial.

 
 

Partnerzy