Puchar Konfederacji 2013

Viva Brasil!

Brazylia wygrała Puchar KOnfederacji, deklasując w finale mistrzów świata - Hiszpanów. Trener Luiz Felipe Scolari w kilka miesiecy zrobił więcej, niż przez 2 lata jego poprzednik na stanowisku szkoleniowca Canarinhos.

 

Arbiter z Holandii sędzią głównym finału Pucharu Konfederacji

FIFA podała nazwiska arbitrów, którzy poprowadzą finałowe spotkanie pomiędzy Brazylią a Hiszpanią.

 

Bezbramkowo, ale kapitalnie

Cóż to był za mecz! Wydawało się, że spotkanie Hiszpanii z Włochami nie przyniesie specjalnych emocji. Pamiętamy poprzednie spotkania tych ekip – na Euro 2008 bezbramkowy remis i karne, na Euro 2012 najpierw w grupie remis 1:1 po jednak dość interesującym meczu i pogrom w finale.

 

Kolejny finał Hiszpanów

Przez dwie godziny piłkarze Włoch i Hiszpanii razili nieskutecznością marnując mnóstwo doskonałych okazji do zdobycia gola. Kiedy jednak przyszło do wykonywania rzutów karnych zaczęli trafiać bezbłędnie. Na 14 prób nie wykorzystali tylko jednej. W ten oto sposób mistrzowie świata i Europy zagrają w kolejnym finale, tym razem Pucharu Konfederacji. Zmierzą się w nim z gospodarzami turnieju, Brazylią.

 

Urugwaj w półfinale, Tahiti na tarczy wraca do domu

Wysoka wygrana nad outsajderem grupy dała Urusom awans do półfinały Pucharu Konfederacji, w którym zmierzą się z Brazylią. To będzie hit turnieju, rewanż za finał Mistrzostw Świata z 1950 roku.

 

Torres pogrążył Niegeryjczyków

Nie było niespodzianek w meczach kończących fazę grupową tegorocznego Pucharu Konfederacji. Hiszpania wysoko pokonała Nigerię, zaś Urugwaj podczas treningu strzeleckiego osiem razy trafił do siatki Tahiti. Piątą bramkę w turnieju zdobył Fernando Torres, główny kandydat do tutułu najlepszego snajpera imprezy.

 

Samba nabiera rozpędu

Zakończyła rozgrywki grupa A Pucharu Konfederacji. W tabeli jak pan Bóg przykazał: Brazylia z kompletem punktów przed Włochami, którzy odnieśli dwa zwycięstwa, Meksykiem z trzema oczkami i Japonią z zerowym dorobkiem. Nie znaczy to jednak, że było nudno. W sześciu meczach padły aż 24 gole, a nad wyborem najładniejszego można by dyskutować całą noc.

 

Wpuścił dziesięć bramek, ale nie z karnego

Dziwaczny mecz na Maracanie. Jedna drużyna walczyła o strzelenie dwucyfrówki, druga o zdobycie choćby honorowego gola. Hiszpania w swoim drugim występie podczas tegorocznego Pucharu Konfederacji rozgromiła Tahiti 10:0, ale najszczęśliwszym człowiekiem w tym spotkaniu był... bramkarz przegranych - Mikael Roche. Fernando Torres przestrzelił "jedenastkę"! Wszystkie bramki padły po strzałach z pola karnego.

 

O przetrwanie i o awans

Urugwaj po porażce w inaugurującym meczu z Hiszpanią jest na musiku - musi wygrać z Nigerią a wtedy awans ma niemal pewny, bo w ostatnim meczu zagra z amatorami z Tahiti. Nigeria wbiła Tahitańczykom tuzin bramek ale dzisiaj stanie naprzeciw zupełnie innego rywala, który wykorzysta każdą nonszalancję w obronie.

 
 

Partnerzy