O prawo gry z Bayernem

Chińskie Guangzhou Evergrande zagra w meczu numer 2 Klubowego Pucharu Świata z Al-Ahly Kair. Stawką jest półfinał, w którym zwycięzca zagra z monachijskim Bayernem.

Zheng Zhi - doświadczony kapitan chińskiej ekipy wierzy w swój zespół. Pomocnik, który przez kilka sezonów grał na Wyspach Brytyjskich (Charlton Athletic i Celtic Glasgow) liczy, że ze swoim doświadczeniem oraz klasą trenera - samego Marcelo Lippiego, Evergrande stać na niespodziankę. A tą nie ma być wyeliminowanie zespołu z Egiptu a pokonanie Bayernu.

- Przeszedłem z Evergrande długą drogę. Od 2 ligi, po mistrzowstwo Chin i grę w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Staram się pokazać wszystko to, czego nauczyłem się podczas gry w Europie - to może pomóc mojemu klubowi ale także całemu futbolowi w Chinach.

Pomóc w tym ma także Elkeson de Oliveira Cardoso. Brazylijski pomocnik przyszedł do klubu z Chin niemal równo rok temu, co było sporą sensacją, bo pytały o nie kluby z Europy. Dziś nikt nie narzeka, że w zespole nie ma już byłej gwiazdy Borussii Dortmund - Lucasa Barriosa - Elkeson z powodzeniem go zastąpił.

Al-Ahly w Klubowym Pucharze Świata to niemal weteran. Wraz z Auckland City (które juz odpadło z rywalizacji) Egipcjanie dzielą rekord ilości występów w edycjach Klubowego Pucharu Świata. To piąty start Al-Ahly w tej imprezie, największym sukces to trzecie miejsce w 2006 roku. W drużynie występuje kilku kluczowych dla reprzentacji Egiptu graczy: Mohamed Aboutrika, Sherif Ekramy, Walid Soliman, Emad Meteab, Wael Gomaa. Trener Mohammed Youssef dyspnuje silną i wyrównaną kadrą, starcie z chińskim rywalem będzie więc ciekawe.

Guangzhou Evergrande - Al Ahly sobota, godz. 17:00

 
  • dodano: 14.12.2013 15:14
  • autor: Paweł Stolarczyk
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy