Cracovia     Górnik Zabrze     Jagiellonia Białystok     Korona Kielce     Lech Poznań     Lechia Gdańsk    Legia Warszawa     Piast Gliwice    Podbeskidzi Bielsko-Biała    Pogoń Szczecin    Ruch Chorzów    Śląsk Wrocław    Widzew Łódź    Wisła Kraków    Zagłębie Lubin    Zawisza Bydgoszcz

Socios Górnik z STS-em

Sponsorem Górnika Zabrze od początku sezonu 2014/2015 jest bukmacherska firma Totolotek. To spore wsparcie dla klubu ale w tej branży to nie jest ostatnie słowo w Zabrzu. Działające od zeszłego roku i prężnie się rozwijające Stowarzyszenie Socios Górnik podpisało w Warszawie w Centrum Olimpijskim umowę z innym potentatem w dziedzinie zakładów wzajemnych - STS-em.

Na czym będzie polegać współpraca Socios z STS-em?

Głównym poziomem współpracy obu podmiotów będzie logistyczne wsparcie przez STS w pozyskiwaniu nowych członków Stowarzyszenia i w ułatwianiu osobom chętnym wstępowania do Socios. Od 3 marca będzie można składać deklaracje we wszystkich punktach STS na Śląsku, Opolszczyźnie, Małopolsce, Mazowszu i w Wielkopolsce. W następnych tygodniach uruchamiane będą zapisy w kolejnych województwach. Do 24 marca deklaracje będzie można składać w każdym z 400 punktów STS w całym kraju.

Marek Krupa, prezes stowarzyszenia Socios Górnik, podkreśla, że pomoc tak dużej firmy jak STS, uwiarygadnia działania kibiców, chcących czynnie wspierać piłkarskiego Górnika. Od dawna wiadomo, że fani z Roosevelta chcć mieć realny wpływ na to, co dzieje się w klubie, stąd m.in. starania o przedstawiciela kibiców w Zarządzie Górnika. To również działania mające na celu dofinansowanie klubu, od lat niedoinwestowanego. Górnik to nie marka lokalna a ogólnopolska i współpraca z STS-em to właśnie wyjście do fanów z całej Polski.

- Dzięki STS-owi nasze Stowarzyszenie ma szansę pozyskać szybko dużą ilość nowych członków (obecnie Socios Górnik to ok. 900 osób). Im więcej nas będzie, tym większą pomoc będziemy mogli dać klubowi. Działamy dla dobra Górnika ale niezależnie, dlatego podkreślamy, że firma Totolotek nie jest stroną w tej sprawie, zwłaszcza że np. w naszym partnerstwie z STS-em nie ma obecnie zapisu o reklamie na stadionie - te sprawy leżą w gestii Zarządu Klubu. Logotypy obu firm bukmacherskich nie spotkają się nigdy w jednym materiale reklamowym, to możemy zagwarantować, mówił na konferencji prasowej Krupa.

Mateusz Juroszek, prezes STS, nie ukrywa, że mimo że mieszka w Warszawie, jest ... kibicem Górnika - pochodzi przecież ze Śląska. STS ma już związki z piłką nożną poprzez sponsorowanie Reprezentacji Polski i Lecha Poznań oraz różne akcje promocyjne w innych klubach. Teraz przyszła pora na kibiców Górnika, którym STS ułatwi możliwość wstąpienia w szeregi Socios:

- W naszych punktach będą przygotowane specjalne druki (deklaracje członkostwa w Socios Górnik), a cały personel będzie odpowiednio przeszkolony by pomóc kibicom w wypełnieniu formularza. Wiemy ze to gigantyczna operacja ale... ona się opłaci obu stronom. Co ważne, za każdą złożoną deklarację w punkcie przyjmowania zakładów, Stowarzyszenie będzie otrzymywało dodatkowe wsparcie finansowe, jeśli kibic będzie posiadał lub założy także konto w STS. W miastach, które słyną z dopingu dla trójkolorowych będą dodatkowo rozmieszczone materiały promocyjne, oraz akcje marketingowe zachęcające do wstąpienia w szeregi Socios – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.

Czy STS moze zostać kiedyś właścicielem Górnika? - Umowa z Socios Górnik nie jest wycelowana w takim kierunku, choć wiemy że Totolotek ma umowę z klubem do końca czerwca br. Przyglądamy się dokładnie temu, co dzieje się w Zabrzu ale na dzień dzisiejszy firmy bukmacherskie skupiają się raczej na współpracy z kibicami - dodaje prezes Juroszek.

Co ciekawe, zarówno STS jak i Totolotek nie mają większych uwag co do tej specyficznej koegzystencji choć sprawa umowy kibiców z STS-em poróżniła ich w kwestii podpisania umowy o współpracy z Władzami Górnika. A przecież jednym i drugim chodzi o wspólne dobro, jakim jest 14-krotny Mistrz Polski. I dlatego dobra wszystkie strony winny jak najszybciej się dogadać. 

 
  • dodano: 03.03.2015 10:08
  • autor: Paweł Stolarczyk
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy