Korki piłkarskie do 100 zł

Korki piłkarskie do 100 zł to rodzaj obuwia, który ma bardzo precyzyjnie określone przeznaczenie – służy do grania w piłkę nożną. Pełnią bardzo ważne zadanie, ponieważ do pewnego stopnia zapobiegają kontuzjom stopy i okolicznych stawów, a także zapewniają wygodę podczas każdej rozgrywki.

Jeśli jesteście ciekawi, jakie korki piłkarskie do 100 zł wybrać i kupić, a także które cechy butów do gry powinny być dla nas najważniejsze, zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Korki piłkarskie do 100 zł – dla kogo?

Korki piłkarskie do 100 zł to dobry pomysł szczególnie dla młodych graczy, których stopa wciąż rośnie, więc nie opłaca się ponosić większych wydatków. Zapewniają wszystko, co potrzebne, a jednocześnie nie rujnują portfela rodzica – tak w jednym zdaniu można podsumować korki piłkarskie do 100 zł dla dzieci.

Tanie buty do gry nadają się również dla osób dorosłych. Po korki piłkarskie do 100 zł sięgniemy wtedy, kiedy gramy czysto amatorsko, ale zwykłe trampki czy inne buty sportowe nam nie wystarczają.

Korki piłkarskie do 100 zł
Korki piłkarskie do 100 zł / Jakie wybrać? Gdzie kupić najlepsze? Opinie i ranking

Jakie korki piłkarskie do 100 zł wybrać i kupić?

By znaleźć najlepsze korki piłkarskie do 100 zł, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Należą do nich:

 • Rozmiar,
 • Poziom zaawansowania,
 • Rodzaj nawierzchni,
 • Materiały,
 • Stabilizacja,
 • Oddychalność.

Rozmiar korków piłkarskich do 100 zł

Wybranie właściwego rozmiaru korków piłkarskich do 100 zł wydaje się proste – wystarczy wziąć ten sam numer, który znajdziemy w swoich noszonych na co dzień butach. To jednak trochę bardziej skomplikowana sprawa: pamiętajmy, że każdy producent ma swoją rozmiarówkę, a wyprofilowanie wnętrza może sprawiać, że potrzebujemy większego obuwia.

Najlepiej więc przymierzyć korki piłkarskie do 100 zł przed zakupem. Zróbmy to w skarpecie do gry i starajmy się wybrać buty około centymetr większe od naszej stopy, by mogła ona swobodnie pracować podczas ruchu. Pamiętajmy, by w przypadku korków piłkarskich do 100 zł dla dzieci unikać kupowania za dużych butów „na zapas”, gdyż może to powodować nieprawidłowy wzorzec ruchu, wady i kontuzje.

Korki piłkarskie do 100 zł a poziom zaawansowania

W zakładanym przez nas budżecie nie znajdziemy raczej obuwia profesjonalnego oraz półprofesjonalnego. Możemy za to liczyć na korki piłkarskie do 100 zł:

 1. Amatorskie – przeznaczone do niezawodowej, ale regularnej gry. Spełniają wszystkie najwyższe wymagania, ale zrobione są z bardziej ekonomicznych materiałów, przez co cena nie jest wygórowana. Sięgniemy po nie, kiedy gramy dość często, jednak jest to tylko hobby.
 2. Rekreacyjne – to korki piłkarskie do 100 zł dla całkowitych amatorów, zajmujących się grą bardzo sporadycznie, w weekendy lub nawet rzadziej. Polecamy je osobom, które lubią zagrać, ale robią to na tyle nieregularnie, że szkoda im wydawać większych kwot.

Dzięki temu, że przy amatorskiej lub rekreacyjnej grze korki piłkarskie do 100 zł są narażone na znacznie mniejsze przeciążenia, tanie obuwie sprawdzi się z powodzeniem i ma szansę zachować trwałość nawet przez długi czas.

Jakie Korki piłkarskie do 100 zł
Jakie Korki piłkarskie do 100 zł wybrać? Opinie i ranking

Rodzaj nawierzchni a korki piłkarskie do 100 zł

Przy zakupie korków piłkarskich do 100 zł musimy wziąć pod uwagę nawierzchnię, na której będziemy trenować. Najczęściej do wyboru mamy:

 1. Naturalną trawę – powierzchnię niezbyt ubitą, ale i nie grząską, na której świetnie sprawdzą się „lanki” oznaczone jako FG lub obuwie hybrydowe typu MG;
 2. Mokrą trawę – grząskie boiska, na których doskonale sprawdzą się korki piłkarskie do 100 zł typu wkręty, oznaczone jako SG;
 3. Boiska tartanowe i sztuczną trawę – wybierzmy korki drobne, ułożone blisko siebie i krótsze z oznaczeniem AG lub TF;
 4. Parkiet na hali – tu sprawdzą się tak zwane halówki, oferujące dużą przyczepność i zwrotność. Oznacza się je symbolami IC lub IN.

Materiały w korkach piłkarskich do 100 zł

Materiał zastosowany do produkcji korków piłkarskich do 100 zł ma niebagatelne znaczenie dla komfortu. W zakładanym budżecie nie znajdziemy raczej obuwia z naturalnej skóry, jednak materiały syntetyczne również mogą się różnić jakością. Wybierajmy te najbardziej trwałe, solidnie uszyte, dbajmy o nie odpowiednio, stosując się do zaleceń producenta, a z pewnością będziemy zadowoleni.

Stabilizacja w korkach piłkarskich do 100 zł

Stabilizacja to niezwykle ważna kwestia, która wpływa na wyczucie piłki i jej kontrolę, a także ryzyko ewentualnej kontuzji. Nawet niskie korki piłkarskie do 100 zł przy odpowiednim wyprofilowaniu mogą zapewniać właściwą stabilizację, jednak najlepsze modele często wyposażone są w elastyczny kołnierz, który otula kostkę jak skarpeta i zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie.

Oddychalność korków piłkarskich do 100 zł

Podczas wysiłku fizycznego, jakim jest gra w piłkę nożną, jesteśmy szczególnie narażeni na pocenie się całego ciała, w tym i stopy. Najlepsze korki piłkarskie do 100 zł zapewniają więc odpowiednią oddychalność, najczęściej poprzez zastosowanie specjalnej siateczki, zwanej mesh. Znajduje się ona we wnętrzu buta i sprawia, że wilgoć jest właściwie odprowadzana, a stopa „oddycha”, mając zapewniony stały dopływ powietrza.

Najlepsze Korki piłkarskie do 100 zł
Najlepsze Korki piłkarskie do 100 zł

Jakie korki piłkarskie do 100 zł są najlepsze?

Najlepsze korki piłkarskie do 100 zł to te dopasowane do naszej stopy. Jeśli będą nieumiejętnie dobrane lub nieodpowiednio wyprofilowane w środku, narażamy się w najlepszym przypadku na bardzo bolesne otarcia i pęcherze, a w najgorszym nawet na płaskostopie lub kontuzje, które na jakiś czas wykluczą nas z gry.

Przy dobieraniu najlepszych korków piłkarskich do 100 zł nie zapomnijmy o tym, że często są one podatne na rozciąganie. Nie kierujmy się względami estetycznymi i modą, lecz przede wszystkim swoim komfortem.

Gdzie kupić korki piłkarskie do 100 zł?

Dobre korki piłkarskie do 100 zł znajdziemy w sklepach sportowych i obuwniczych, a także w Internecie. Do popularnych producentów należą na przykład Puma, Adidas, 4F, Future, Nike, Predator i inni.

Korki piłkarskie do 100 zł – opinie

Jesteśmy ciekawi, jakie obuwie towarzyszy Wam podczas gry w piłkę? Jeśli czytają nas jakieś panie – celujecie w damskie korki, czy raczej wybieracie męskie w odpowiednim rozmiarze, nie zwracając uwagi na ich design? Czekamy na Wasze opinie o korkach piłkarskich do 100 zł.

Korki piłkarskie do 100 zł / Ranking najlepszych

Szukacie konkretnych modeli obuwia do gry, które byłyby polecane i chętnie wybierane przez konsumentów? W takim razie zapraszamy do przygotowanego przez nas rankingu najlepszych korków piłkarskich do 100 zł.

|| »